קהילת המועצה האזורית גן רוה

 אירוס, בית-חנן, בית-עובד, גאליה, גן-שורק,
  כפר-הנגיד, מחנה הילה, נטעים, כפר הנוער עיינות ופלמחים
קישורים לכיתות השונות  |  חדשות מהמועצה  |  חושבים חינוך בגן רוה  |  פורום כללי גן רוה  |  index.ganrave.com  |  יזמות ופיתוח במרחב הכפרי  |  
תאריך ושעה
 

בניית אתרים

 

 

 

להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 שלחפרוטוקול ועדת חינוך מס' 2 ל- 2009 מה- 6 למאי 20

דף הבית >> מחלקות >> מחלקת חינוך >> ועדת חינוך >> ארכיון ועדת חינוך >> פרוטוקול ועדת חינוך מס' 2 ל- 2009 מה- 6 למאי 20

 

 

   להורדת הקובץ המלא.

 

לכבוד

חברי ועדת חינוך

שלום רב,

פרוטוקול ישיבת  ועדת חינוך מס' 2 ל- 2009 מה- 6 מאי 2009

נוכחים: מר שלמה אלימלך, יוסי דוד, גלעד בכר, חיה בוצר, אהובה פוקס, אורי נצר ושייקה בילו.

נעדר: אלון גרנות (נירית לוי).

על סדר היום:

1.         אישור פרוטוקול עדת חינוך מספר 1 ל- 2009 - שייקה בילו.

2.         ביה"ס היסודי – אהובה פוקס:

 • דיווח על מצבת מורים תש"ע- שבתון, פרישה, מעבר לביה"ס אחר, קליטת מורים חדשים.
 • דיווח על הטיול הבית ספרי.
 • הערכות לקראת כניסה לאופק חדש וצרכים לקראת תש"ע.
 • תוכנית התערבות של העמותה "חינוך לחיים" בביה"ס - דיווח התקדמות.

·      הכנות לקראת שילוב בתיכון של בוגרי שכבת ח'.

·      הכנסת תל"ן לביה"ס במתכונת ייחודית.

 • תאריכים חשובים - פעילות יום רב ידע,  תאריך מסיבת הסיום שכבת ח' ותאריך חזרה גנרלית - אהובה פוקס.

3.           מחלקת חינוך – אורי נצר:

 • רישום גנים וביה"ס יסודי ותיכון - הצגת תמונת מצב.
 • משטח אימונים לפעילות "הישרדות שדאות וכושר קרבי לקראת גיוס" - איתור שטח, גידור, פתיחת שערים, הקמת מאהל, בניית מסלול שדאות, הקמת מסלול בוחן בר-אור וקביעת מסלולי ניווט וכושר גופני ועוד - אורי נצר + נירית לוי.
 • סיור לימודי באשכול גנים ובביה"ס - 1 מאי 2009 בשעה 08:30 – דיווח.

4.           הקטנת מספרי התלמידים בכיתות - דיווח הועדה על חלופות אפשריות - שייקה בילו.

5.           הנחות בתשלומי הורים - דיווח הועדה והמלצות על מדיניות הנחות - שייקה בילו.

6.           תוכנית-אב לחינוך במועצה האזורית גן רוה 2010 - 2020 דיווח התקדמות - שייקה בילו.

7.           הצעה להקמת פורטל חינוכי מועצתי באינטרנט של המועצה האזורית גן רוה - שייקה בילו.

8.           שדרוג קיר זיכרון לנופלים בוגרי ביה"ס גן רוה והקמת אנדרטה מרכזית לנופלים תושבי המועצה - שייקה בילו.

9.           מסיבת סיום שכבת ח' - אירוע קהילתי שיכלול גם שילוב אלמנטים מהמועצה יחד עם המופע של שכבת ח' - אורי נצר, אהובה פוקס ושייקה בילו.

 

מהלך הדיון:

אושר הפרוטוקול הקודם מספר 1 2009.

נמסר דיווח מפורט על הסיור שנערך בגנים ובבית הספר ע"י חברי ועדת החינוך ב- 1 מאי 2009. הוצגה תמונת המצב ונערך דיון בנושא מציאת חלופות לחול בחצרות הגנים (הכוונה לא לארגז החול) בגלל ההתמודדות היום יומית עם גללי חתולים משוטטים. באופן כללי התרשמו חברי ועדת חינוך מרמת המקצועיות הגבוהה של כל צוות הגננות והסייעות בגנים. מצב מבני הגנים מעולה, המבנים נמצאו תקינים והציוד שמיש, השנה הוקמו סככות צל חדשות בכל הגנים במקום רשת צל, הבחנו כי בכל גן בו ביקרנו יש פעילות ענפה, הילדים פעילים, בגנים בהם יש מחשב הילדים עובדים על תוכנות. חצרות הגנים מאובזרות ומטופחות. מצאנו כי מספרי הילדים בגנים נמוכים יחסית למקובל.

מוני אלימלך - בנושא החול - יינתנו פתרונות נקודתיים לנושא החתולים והחול. לתשומת ליבכם, לאור הקיצוצים האחרונים עליהם התבשרנו לאחרונה ואלא שאנו בודאי צפויים לקבל בעתיד הקרוב לפי הפרסומים לא בטוח כי כל החלומות שלנו בנושא החינוך יתגשמו בשנה הבאה.

יוסי דוד - מבקש לקבל קצת הבהרות בנושא ביה"ס ריכוזי ללקויי ראיה.

אהובה פוקס - ביה"ס שלנו מוגדר כביה"ס ריכוזי ולכן כאשר יש ילד לקוי ראיה באזור עליו אחרי מתי"א יבנה הציוד בו משתמשים עבורו נמצא בביה"ס והצוות המטפל באותו ילד מוזמן ורשאי להשתמש בציוד זה.

מוני אלימלך - חלק מהציוד ניתן ע"י המתי"א וחלק אחר נרכש ע"י המועצה בכספי המועצה.

אהובה פוקס - מסרה דיווח על מצבת מורים תש"ע- שבתון, פרישה, מעבר לביה"ס אחר וקליטת מורים חדשים.

·       שינויים במצבת כ"א בתש"ע - מספר מורים יוצאים לשבתון, ועוד כמה עוזבים את ביה"ס. בחודש האחרון נערכים ראיונות עם מועמדים להיות מורים בתש"ע, המצב בשוק המורים כרגע קצת בעייתי אבל נראה כי מצבת המורים תושלם במלואה לקראת סוף השנה.

·       דיווח על הטיול הבית ספרי - לפני הטיול נערך סיור מוקדם נוסף, בגלל ירידת גשם באותו שבוע, בסופו התקבלו החלטות בנושא מסלול הטיול. הטיול התנהל על פי התוכנית וללא תקלות. כל נושא ההסעות והלוגיסטיקה של פיזור התלמידים והעמידה בזמנים הן ביציאת האוטובוסים והן באיסוף והפיזור עבר חלק ובאופן מושלם. עבודתם של דודו, בוריס ואלי השוטר הקהילתי הייתה רצינית ומקצועית. אני רוצה לנצל הזדמנות זו ולהודות לכל הנושאים בנטל מצוות המועצה החל בראש המועצה שהיה מעורב בכל הקשור לטיול הבית ספרי וכלה באחרון העובדים.

מסקנות והמלצות לעתיד:

א.        יש לקיים סיור מקדים קרוב ככל שניתן למועד הטיול לאישור סופי של המסלול.

ב.        יש להתאים את אורך המסלול ותוואי המסלול למזג האוויר כפי שנעשה השנה.

ג.         יש להוסיף משחקי ספורט תחנות פעילות נוספות לכל הגילאים במהלך המסלול.

ד.         יש לקיים פעילות הדרכה ענפה יותר בנושא הסביבה בתחנות ע"י תלמידים בוגרים/חברי תנועת הנוער.

·       הערכות לקראת כניסה לאופק חדש וצרכים לקראת תש"ע - למרות כל השמועות בתקשורת אנו רשומים ברשימת בתי הספר הנכנסים לפרויקט אופק חדש בתש"ע ולכן נערכים כבר בימים אלה לקראת הכניסה לפרויקט. לביה"ס מונתה מפקחת חדשה, הגב' ויקי עזיאל שמחליפה את גב' חני אליהו. אני רוצה לנצל את ההזדמנות להודות לחני על פעילותה תרומתה ומעורבותה בכל הנעשה בבית הספר בשנים בהם פיקחה עליו. ויקי עזיאל נפגשה עם ראש המועצה, עם מנהל מחלקת החינוך ועם הנהלת ביה"ס וצוות המורים. התחלת הטמעת הפרויקט של אופק חדש מתחילה ומבחינה מקצועית יתבצע החלק המנהלתי, ארגוני ולוגיסטי באחריותה ובהנחייתה של גב' יונית פוגל. נושא ההטמעה נוסף הוא החלק הפדגוגי של הפרויקט עליו תהיה אחראית מטמיעה נוספת, המפקחת מאד מעורבת בכל הנעשה בביה"ס, הבטיחה כי תבקר בתדירות גבוהה יותר בבית הספר.

 

אורי נצר - אני רוצה להדגיש ולהיות ברור, אנחנו באופק חדש וזה צריך להיות ברור לכולם. אנחנו עובדים מול אסף דטנר שהוא הגורם המתקצב את נושא תכנון הקצאת והקמת פינות עבודה למורים וחללי לימוד קטנים לקבוצות לימוד קטנות המתוגברות ע"י המורים במסגרת השעות הנוספות בגין הפרויקט אופק חדש והנדרשים עבור הטמעת והצלחת הפרויקט.

 

·        תוכנית התערבות של העמותה "חינוך לחיים" בביה"ס - משאושר הפרוטוקול של ועדת החינוך הן במליאת המועצה והן בועדת חינוך והן ע"י ראש המועצה מנהלת ביה"ס תיצור קשר עם העמותה "חינוך לחיים", יוגש חוזה לחתימה והפעילות של העמותה תתחיל בהקדם.

·        הכנות לקראת שילוב בתיכון של בוגרי שכבת ח' – אנו נערכים במשך כל השנה לקראת הכנת תלמידי בית הספר הן לתיכון והן להתמודדות בהצלחה עם מבחני המיצב הארציים. בימים אלה מתקיימים מרתונים במתמטיקה ואנגלית לחיזוק לקראת התיכון לשכבת ח'. גם לתלמידי שכבת ז' ניתנים תגבורים, למרות שאין לנו חטיבה אנחנו מתנהלים כאילו מכינים אותם לתיכון כבר מכיתה ז'.

 

שייקה בילו – תלמידי שכבת ח' השנה מבצעים בחינות מיון של תיכון ברנר, חלקם אף מבצעים בחינות של תיכון עיינות.

חיה בוצר - האם יש פערים של הישגי תלמידנו בכניסה לתיכון?

אהובה פוקס - לפי הידוע לנו אין פערים וילדי גן רוה משובצים בברנר כמו כולם לפי ההישגים שלהם בבחינות המיון.

מוני אלימלך – קחי לדוגמה את נושא כיתת המצוינות, כאשר נפתחה כיתה כזו בביה"ס ברנר מעל מחצית תלמידי הכיתה הם מגן רוה למרות שאנחנו מהווים רק כרבע מתלמידי ביה"ס. תופעה כזו מעידה על רמת ההכנה שקיבלו בביה"ס היסודי.

אהובה פוקס - לאור המיצבים האחרונים אנחנו במקום גבוה הרבה יותר מבתי ספר בישובים הדומים לנו. אבל חשוב וצריך לזכור כי אנחנו תמיד מושווים מול אוכלוסיה הדומה לנו מבחינה סוציו אקונומית. לאור המיצבים מצבנו טוב הן באנגלית, הן במתמטיקה, הן באקלים הלימודי, הן ברמת האלימות ובעוד פרמטרים נוספים.

חיה בוצר - מה קורה כשהילדים מגיעים להשכלה הגבוהה?

אהובה פוקס - התשובות לכך הן לא רק רמת החינוך במסגרות השונות אלא המסר ורמת המעורבות של ההורים בבית שלעיתים חשוב יותר מכל הידע וההשכלה המתקבלים במערכת החינוך.

מוני אלימלך - אותי לימדו שהילד מקבל השכלתו חלק בבית הספר, חלק ברחוב ובחברה שבה הוא מסתובב וחלק בבית, כבר שנים ברור כי ככל שחלקו של הבית גדול יותר במערבות בחינוך של הילד ההשפעה חיובית יותר על השיגי התלמיד.

 

עדכון תאריכים חשובים: 

 1. פעילות יום רב ידע תתקיים ביום ו' 5 יוני 2009.
 2. טקס סיום שנת המצווה לתלמידי שכבת ז' יערך במדרשת שדה בוקר ביום א' 7 יוני 2009.
 3. מסיבת הסיום של שכבת ח' שמהשנה היא אירוע אליו מוזמנת כל קהילת גן רוה תתקיים  ביום ג'  23 יוני 2009. האירוע יתקיים השנה בשטח הגדול שלמרגלות בניין המנהלה בכפר הנוער עיינות.
 1. סיור לימודי בתיכון מקיף אזורי ברנר יתקיים ביום ג' 12 מאי 2009 בין השעות 09:00-12:00
 2. סיור לימודי בכפר הנוער עיינות יתקיים ביום ו' 22 מאי 2009 בין השעות 09:00-12:00
 3. מפגש בנושא לוחות חכמים לכיתות במבנה החדש יתקיים ביום ד' 13 מאי 2009 בשעה 11:00
 4. מפגש בעלי תפקידים בנושא אירוע סוף שנה יתקיים ביום א' 17 מאי 2009 בשעה 08:00

 

כל חברי ועדת חינוך כמו חברי המליאה מוזמנים כמובן לכל המפגשים ואירועים הנ"ל

 

מוני אלימלך - רישום ילדים בגנים ובביה"ס היסודי מאד איטי, הורים לא טורחים לרשום לכיתה א' ולגני הילדים. מועד סיום ההרשמה הארצי עבר מזמן אבל הרבה הורים רושמים ילדיהם בגנים חיצוניים וייחודיים וזה עושה לנו בעיות קשות בנושא ההערכות. כמובן כל ההורים שמחליטים לבסוף לרשום אצלנו ומגיעים באיחור, נרשמים ולבסוף מתקבלים ולומדים במערכת אצלנו. כל איחור גורם לאי בהירות, לבעיה בהערכות, לבעיות הצטיידות, לאי שביעות רצון ולתקלות לוגיסטיות נוספות.

יוסי דוד - אני מציע לקבוע דד-ליין סופי ומוחלט לסגירת ההרשמה לגנים. מי שלא ירשם עד המועד שימצא גן במקום אחר.

גלעד בכר - יש להוציא מסמך הקובע כי החל מתאריך מסוים לא ניתן יותר לרשום לגנים כדי להפסיק את המצב.

אורי נצר - אנחנו לא יכולים לא לתת שרות לתושבים, אנחנו חייבים לקבל אותם גם אם נרשמו מאוחר. נא לא לשכוח יש לנו מחויבות לציבור התושבים של המועצה.

יוסי דוד - יש פה תופעה של קצת חוסר הגינות מטעם ההורים שיכול לגרום לבזבוז משאבים של המועצה מאחר ולהורים לא נראה שאכפת שתאריכי ההרשמה כבר עברו כי הם יודעים שיקבלו אותם בכל תאריך בו יבואו להירשם. ההתעלמות בהרשמה יכולה לגרום למצב שיהיו גנים פתוחים מאחר והמועצה תפתח גנים עם מספר קטן של משתתפים כאשר היו יכולים מראש לחסוך בפתיחת גן אחד שיצמצם עלויות.

מוני אלימלך - לעיתים רחוקות אנחנו לא יכולים לתת מענה מקומי אבל בד"כ אנחנו נותנים פתרון לכולם כולל כאלה המוצבים במהלך הקיץ בבסיס, מגיעים לגור באחד המושבים בחודשי הקיץ או שוכרים לתקופה קצרה, הבעיה העיקרית היא בד"כ עם אלה הנוהגים להפתיע אותנו בראשון לספטמבר, תופעה המתרחשת בתחילת כל שנת לימודים.

יוסי דוד - להערכתי יש כאן מצב של כסף שהולך לאיבוד, אני סבור כי ניתן לחסוך כסף בסגירת גן ולהעביר את הכסף להשגת מטרות חינוכיות לימודיות אחרות, למשל בביה"ס.

אורי נצר - אני חולק עליך, אני יודע בוודאות שאין בזבוז כסף, אבל יש לנו בעיות של שיבוץ כ"א בגנים ושיבוץ ילדים הנרשמים באיחור והוריהם גם באים בבקשות שיבוץ ייחודיות. לידיעה במועצה יש שלושה גני חובה, לפי הרישום הנכון להיום נפתח רק גן אחד. הפוטנציאל הוא לעוד שני גנים. בואו נתכונן מראש לכיתות וגנים תקניים ללא צורך בכספי הורים. הבעיה היא שכרגע אין לנו תשובות סופיות למספרי הילדים גם בגנים וגם בכיתה א' בביה"ס.

מוני אלימלך - בנושא עוזרות גננות הבעיה חמורה אף יותר כי לפעמים יש צורך לסגור גן וכיוון שהן עובדות מועצה לא ניתן לשלבן בתפקיד אחד ונאלצים להפסקת עבודתן.

חיה בוצר - אולי אנחנו, חברי ועדת חינוך, נקבל מהמועצה רשימות של הורים שלא רשמו והם בפוטנציאל ואנחנו חברי ועדת חינוך נפנה עליהם באופן ישיר ונבקש מהם להגיע בדחיפות להירשם במועצה.

אורי נצר - אני כבר הוצאתי מכתב להורים וידוע לי שיהודית מהגזברות מטפלת בנושא באופן אישי, היא מתקשרת לכל הורה לביתו ומבקשת כי יגיע למועצה לרשום את הילד/ה.

יוסי דוד - בעיר זה לא קיים, אני מכיר את זה מיבנה, רחובות ונתניה, מי שמאחר שם ברישום פשוט אוכל אותה בשיבוץ מרוחב לביתו ושנה אח"כ רושם בזמן.

אורי נצר - אצלנו מעי הגנים באשכול אחד ולכן לא ניתן שלא לקבל גם מי שנרשם מאוחר. בכל מקרה לידיעתכם ולתשומת ליבכם נכון להיום נרשמו לכיתה א' לשנת תש"ע 75 ילדים בלבד כאשר ידוע לנו שיש עוד פוטנציאל של שלושה ובסה"כ 78.

אורי נצר – בנושא משטח אימונים לפעילות "בריאות, הישרדות שדאות וכושר קרבי לקראת גיוס" - איתור שטח, גידור, פתיחת שערים, הקמת מאהל, בניית מסלול שדאות, הקמת מסלול בוחן בר-אור וקביעת מסלולי ניווט וכושר גופני ועוד...

מטרות ועיקרי הרעיון:

הכנה והכשרת  שטח מאחורי מגרש הכדור סל הפתוח של עיינות, אשר ישמש את הנוער כמחנה אימון ופעילות אטרקטיבית לאורך כל השנה וסביב הנושאים הבאים :

1)     קורס הכנה לצה"ל - הקמת מאהל, מחנאות, מסלול כושר קרבי, מתקני אימון גופני, מתקני שדאות וכיו"ב.

2)     קייטנות הישרדות לנוער - פעילות בתנאי שדה - ריאליטי ( "השבט אמר את דברו") .

3)     הפעילות יכולה וצריכה להתקיים לאורך כל השנה, בחופשים לכל ילדי המועצה מביה"ס היסודי ועד גיל גיוס.

 

שיטה והכנת התשתית :

1. אישור מהנהלת עיינות בנוגע לשימוש בשטח המיועד הסמוך למגש הספורט הפתוח (נועם שפר הסכים בזמנו, מוני אלימלך יקיים עימו מפגש בנושא).

2. פריצת דרך בצמוד למגרש הכדור סל והתעלה - מוני אלימלך אמר כי ניתן לביצוע לאחר בדיקה.

3. הכשרת השטח - ניקוי ובניית תשתית כמפורט:

א.        מסלול ומתקני כושר וספורט לרבות חבלי טיפוס, סולמות, קיר טיפוס, מעבר מכשולים, מסלול זחילה, קורה לטיפוס ועוד לפי המלצת מומחים לאימון גופני.

ב.        משטח למשחק כדור עף.

ג.         הכשרת שטח למאהל.

ד.         מבנה משרדים / כיתת לימוד - מבניה מהירה או יבילה - צנוע ביותר .

ה.        סככות צל לפעילות בימים חמים.

ו.         תשתית חשמל - לתאורה ולהפעלת מתקנים / גרילנדות לתאורה.

ז.         שולחנות קק"ל - תשתית לפיקניקים.

 

החלטה: כל מכלול הנושא של הקמת משטח לפעילות המוצעת ייבדק שוב מול נועם שפר – מנהל כפר הנוער, מול נירית לוי ודיווח התקדמות יימסר בישיבה הבאה – באחריות אורי נצר.

 

סיור לימודי בתיכון ברנר - הסיור מתוכנן להתבצע ביום ג' הבא, 12 מאי 2009 בין השעות 08:30 – 11:30 הודעה סופית תשלח בדוא"ל ע"י אורי לכולם, בכל מקרה נא לשריין את המועד. הסיור התקיים (ראה דיווח על הסיור בנספח מספר 1)

תקציר תוכנית הסיור:

·       מצגת על ביה"ס, מגמות, מסלולים, הדגשים חינוכיים, דמות הבוגר העכשווי.

·       סיור בביה"ס חללי לימוד, כיתות, מעבדות ספריה, מגרש ספורט, אולם ספורט ועוד....

·       מסלולי הלימוד האפשריים – כולל השילובים שלהם והמורכבות של הבחירה

·       פתרונות לתלמידים בעלי צרכים מיוחדים – כיתות מב"ר, אתג"ר ומיקוד למידה.

·       פרויקטים ייחודיים – כיתת המצוינות, כל הנושא של החינוך החברתי הטיולים שלהם, המסע לפולין וכדומה.

·       הישגים בבגרויות באופן כללי של תלמידי גן רוה – אחוזי ניגשים לבגרות, אחוזי זכאים וכדומה.

·       מערכת מעקב אחרי נוכחות, הישגים ובכלל אחרי התלמיד – משו"ב.

·       שיתוף פעולה עתידי עימנו, צרכים, קשיים ייחודים.

 

שייקה בילו  - הקטנת מספרי התלמידים בכיתות - דיווח על חלופות אפשריות, שייקה הציג את מסקנות והמלצות הועדה שהוקמה לנושא ואת שתי החלופות עליהן המליצה הוועדה וממליץ לקבל החלטה לאמץ את חלופה 2 (ראה נספח מספר 2).

מוני אלימלך - כל נושא תשלומי הורים יכול להרים או להפיל את הנושא אני מציע להתכונן ולהיערך לגביה של כסף מההורים כי ללא השתתפותם לא נראה לי שניתן להרים את הנושא של כיתות קטנות.

יוסי דוד - יש לעשות בדיקה, לעשות חושבים ולנסות למצוא פתרון של תקצוב הכיתות הקטנות על חשבון המועצה ללא השתתפות ההורים.

מוני אלימלך - האם נבטל הסעות לחוגים? האם נבטל פעילויות אחרות של הנוער או דברים אחרים.

גלעד בכר - אנחנו חיים בתוך אוכלוסיה מצומצמת ולכן האם נכון לומר כי בגלל שילד אחד משובץ בשכבה מפוצלת וילד אחר משובץ בכיתה לא מפוצלת, האם נכון ערכית לחייב אותם לשלם אותו דבר? אני חושב שכן. אבל אותי מעניין איך זה נעשה בגדרות?

אהובה פוקס – לפי המידע שיש ברשותי יש שם סידור מיוחד של תשלום למורים עבור השעות שנלמדות במסגרת הקבוצות הקטנות. אין שם כיתות על תקניות אבל יש קבוצות לימוד דבר שהוא חוקי וניתן לביצוע באמצעות כספי הורים וכספי מועצה. אותי מטרידה בעיה אחרת ולא פחות חשובה, אני בספק רב אם ניתן בשנה אחת גם להיכנס לפרויקט אופק, גם להכניס תל"ן וגם לתפעל קבוצות לימוד קטנות.

שייקה בילו - ממליץ לאור המצב כי ישמר המצב הקיים היום בכפוף לחלופה 2, כלומר לא תהינה כיתות קטנות לא תקניות בתש"ע, אבל התלמידים ילמדו בקבוצות קטנות את המקצועות העיקריים. זה מדובר על שכבות בהן מספר הילדים בכיתה יחסית גבוה (מעל 32). כמו כן אני מבקש מראש המועצה בשם כל חברי ועדת חינוך כי בשל המספר הגבולי של תלמידי שכבת א' תש"ע (78) יפתח שלוש כיתות א' כאשר הכיתה השלישית על חשבון המועצה. הסיבה לכך היא החשיבות שבלימוד בכיתות קטנות בגיל כה צעיר בו נעשה המעבר הכי חשוב מהגן לבית הספר.

מוני אלימלך - הבקשה מובנת, היא תיבדק בגישה חיובית ולעומק, מבטיח כי תשובה תינן בהקדם לאחר בדיקת העניין התקציבי, האפשרויות הכלכליות והמשמעויות של מהלך שכזה והשלכותיו בעתיד. בכל מקרה חושב שיש לתת לחינוך במיוחד בגיל הצעיר את החשיבות והתקצוב ההולם עבורו.

החלטה - סוכם כי למרות המלצות הועדה שמונתה לעניין והחלופות אותן העלתה ישנה כוונה ללכת בשנה"ל תש"ע על שימור המצב הקיים. ההורים ישתתפו בעלות קבוצות הלימוד הקטנות. לא תהינה כיתות על תקניות אבל תהינה קבוצות לימוד במקצועות מסוימים על פי החלטת הנהלת ביה"ס. התמחור לנושא יבוצע בהקדם, גם לתל"ן וגם להשתתפות ההורים בתשלום עבור תוספת השעות לקבוצות הקטנות. בכל מקרה ההתניות לפעילות הן: יש תל"ן, השתתפות המועצה כמו בתשס"ט, ופרויקט אופק מופעל -   באחריות אורי נצר ואהובה פוקס.

 

שייקה בילו - הנחות בתשלומי הורים - דיווח על המלצות הוועדה ועל מדיניות ההנחות בתשלומי רשות - מסר דיווח על ישיבת הוועדה שמונתה לעניין ועל פירוט המלצות הוועדה (ראה נספח מספר 3).

יוסי דוד - אני מבין כי מקסימום הנחה אותה יכולה לתת המנהלת היא 30% וגם זה למקרים מיוחדים.

שייקה בילו – נכון מאד, אבל יש לזכור כי בעבר כאשר לא היו מסגרות ומסמרות נהגו לתת גם פטור מלא מתשלום, מה גם שכאן מדובר בהנחה מתשלומי הרשות בלבד, לכל מקרה יתקיים דיון וירשם פרוטוקול וזה יהיה עכשיו מסודר.

מוני אלימלך -  למה 30%?

אהובה פוקס - היו מקרים בעבר של אסון משפחתי או אירוע טראומתי אחר שאינו קשור למצב כלכלי סוציאלי ואינו בטיפול מחלקת הרווחה ולכן אנו מאפשרים במקרים מיוחדים את ההנחה הספציפית הזו.

שייקה בילו - אהובה כמה מקרים כאלה יש בשנה?

אהובה פוקס - בכלל בנושא הנחות יש מספר הקטן מ- 10 במהלך השנה.

החלטה – סוכם לקבל את כל המלצות הועדה שמונתה לעניין הנחות בתשלומי רשות להורים.

 

שייקה בילו - תוכנית-אב לחינוך במועצה האזורית גן רוה 2010 - 2020 דיווח התקדמות - החברה עובדת במרץ, מבצעת סיורים בשטח, מבצעת את הבדיקות המקצועיות שלה, אנשי החברה נפגשו כבר עם הנהלת עיינות ובשבועות הקרובים יפגשו גם עם הנהלת ביה"ס היסודי, ראש המועצה, מנהל מחלקת חינוך, הנהלת ברנר ונציגי גדרות. החברה נערכת לקיום מפגש עם הורים באודיטוריום לאחר תיאום שיבצע אורי נצר. פירוט מורחב של פעילות החברה יועבר לכל חברי הועדה וחברי המליאה מיד לאחר קבלת מסמך מהחברה.

 

שייקה בילו - מסיבת סיום שכבת ח' – מסר כי נערכה פגישה בנושא והוחלט כי מסיבת הסיום של שכבת ח' של ביה"ס האזורי גן רוה תעשה מעכשיו כאירוע קהילתי שיכלול גם הזמנת תושבי המועצה כולם תוך שילוב אלמנטים מהמועצה יחד עם מופע הסיום של שכבת ח' (ראה נספח מספר 4).

 

החלטה – אושר כי האירוע מעתה יהיה אירוע קהילתי. סוכם כי יתקיים מפגש מכין בהקדם האפשרי בו ישתתפו: אורי נצר, אהובה פוקס, מיכאל, נועם שפר, אלי כהן מעיינות, אלון גרנות ונציגי הנהגה מוסדית ומחנכות הכיתות והמפיק נאור דהאן ושייקה בילו.

 

שייקה בילו - הצעה להקמת פורטל חינוכי מועצתי באינטרנט של המועצה האזורית גן רוה - הינכם מתבקשים לעיין בתקציר של החומר כפי שמופיע בפרוטוקול (ראה נספח מספר 5) נא להיכנס לאתרים שכתובתם מופיעה בנספח.

הדיון בנושא נדחה לפגישה הבאה.

 

החלטה - המשך בדיקת הנושא מול האחראי על פעילות התקשוב בביה"ס באחריות אורי נצר ושייקה בילו.

 

שייקה בילו - שדרוג קיר זיכרון לנופלים בוגרי ביה"ס גן רוה – ישנה הצעה לשדרוג קיר הזיכרון למכובד יותר בעלות של בין 4,000 ₪ ל- 5,000 ₪ ממליץ לבצע בהקדם האפשרי.

 

החלטה - שדרוג הקיר יבוצע מעודפי הגביה של כספי הורים ובעזרת השתתפות מהמועצה באחריות אורי נצר, אהובה פוקס, אלון גרנות, אייל שחר ושייקה בילו.

 

רשם: שייקה בילו.

בכבוד רב,

                                                                         שייקה בילו

  יו"ר ועדת החינוך

   מועצה אזורית גן רוה


נספח מספר 1

סיכום סיור הכרות בביה"ס תיכון מקיף אזורי ברנר בקיבוץ גבעת ברנר

נכחו: אורי נצר – מנהל מחלקת חינוך, גלעד בכר – חבר ועדת חינוך, שייקה בילו – יו"ר ועדת חינוך.

נעדרו: יוסי דוד, חיה בוצר, אלון גרנות.

נפגשנו בחדר אנגלית לאחר סיור קצר אותו ערכנו בתצוגת הפרויקטים של תלמידי מגמת אומנות בברנר. לאחר מכן הועברה ע"י עמי דגן מנהל ביה"ס ברנר וסגניתו לאה דותן, מצגת על ביה"ס. במצגת הוצגו האני מאמין הבית ספרי, מגמות ומסלולי הלימוד, הדגשים חינוכיים וערכיים ודמות הבוגר העכשווי המעודכן של ביה"ס. בהמשך נערך סיור בו ביקרנו במעבדות המחשבים, חדרי ביולוגיה, כימיה, חדרי מגמת עיצוב גראפי וכמו כן סיירנו בחצר והוסברו לנו תוכניות בינוי עתידיות.

·        הוצגו מסלולי הלימוד האפשריים - כולל השילובים שלהם והמורכבות של הבחירה. נדון אי הביקוש לערבית ומוסיקה.

·        הוצגו הפתרונות הניתנים ע"י ביה"ס לתלמידים בעלי צרכים מיוחדים - שילוב בכיתות מב"ר, אתג"ר ומיקוד למידה. הועלתה בקשה ע"י מנהל בית הספר לביצוע ועדות השמה לפני הגעה לבית הספר לתלמידים בעלי צרכים מיוחדים.

·        פרויקטים ייחודיים - הוצגה תוכנית הלימודים של כיתת המצוינות, ("כיתת משיבי הרוח") נערכו בדיקות של דרכי הפעילות של הכיתה בתשס"ט נלמדו לקחים והמסקנות יישומו כבר בכיתת המצוינים של תש"ע. הוצג פרויקט שילוב תלמידי ביה"ס במכון דוידסון של מכון ויצמן הלומדים תוכניות במתמטיקה. הוצגה תוכנית קודמת של שיתוף פעולה עם חברת אלאופ עבור תלמידי הפיזיקה.

·        חינוך חברתי וערכי - הוצג השילוב עם מכון הרטמן, בית מדרש אלול, תפיסת הטיולים (טיול נודד) של ביה"ס שהוכיחה עצמה שנים רבות. לאחרונה אנו חווים ירידה במספר המשתתפים בטיולים השנתיים מ- 85% ל- 70%. כמו כן הוצגו מעורבויות של תלמידים בקהילה במסגרת "המחויבות האישית".

·        ההכנה לקראת המסע לפולין והמסע - הוצג התהליך שהוכח כנכון, רציני ומקצועי לאורך השנים, משלחת ביה"ס נבחרה לליווי ע"י צוות צילום פולני שבחן את ההכנה למסע לפולין, את המסע עצמו, הצוות ביצע ראיונות עם תלמידים במסע ותצפיות על התנהגות התלמידים במהלך המסע. חוות הדעת של צוות הצילום הפולני היו חיוביות ביותר והן הובאו בכתב לפני הנהלת ביה"ס.

·        הישגים בבגרויות - נמסרו נתונים על אחוזי ניגשים לבגרות, אחוזי זכאים והוצגו תעודות הוקרה שניתנו לביה"ס על הישגים גבוהים בבגרויות של כיתות המב"ר בפרט.

·        סגנית המנהל, הגב' לאה דותן הציגה בפנינו את אתר האינטרנט החדש של ביה"ס ואת מערכת ה"סול"ם" מערכת בקרת והערכת למידה בשם- High Learn של חברת בריטניקה. תוכנה הנפוצה במוסדות אקדמאיים רבים בישראל. התוכנה מאפשרת הקמת מסד נתונים לכל מקצוע, לכל קבוצת לימוד, לכל מורה ולכל תלמיד, חשיפת חומרי הלימוד באופן דיגיטלי לכל תלמיד. המערכת מאפשרת צפייה בסיכומי שעור, מטלות, מערכי שעור, מקורות מידע ומאגרי ידע ייחודים למקצוע הנלמד, פורום שאלות לתשובות עם המורה ועוד.. המערכת פעילה ביותר.

·        עלה נושא שיתוף פעולה עתידי עם המועצה, סוכם כי הקשר בין הנהלת בית הספר ומנהל מחלקת חינוך הוא טוב ורציף הוזכרה השתתפות ראש המועצה במימון כיתת מצוינים וכיתת הספורט. לביה"ס צרכים רבים בעיקר בנושא תגבור שעות ועמי מבקש כי תיקבע מכסה של סכום השתתפות מסוים עבור כל ילד מטעם המועצה השולחת אותו ללימודים בברנר קרי מועצה אזורית גדרות, ברנר, גן רוה וגזר.


נספח מספר 2

סיכום ישיבה- ועדה לפיצול כתות – קבוצות לימוד קטנות

 

מטרת הפגישה: קביעת מדיניות לגבי מספר תלמידים בכיתה ומציאת חלופות לפתרון הבעיה.

נוכחים: אורי נצר, שייקה בילו, גלעד בכר, תמי פינצי, אלון גרנות, אילנית כהן, אהובה פוקס

הנחות יסוד:

1.      פרויקט אופק חדש מופעל בתש"ע.

2.      תגבור בעלי תפקידים ושעות התגבור לביה"ס נשאר במתכונת תשס"ט.

3.      מופעלת תוכנית תל"ן לכל כיתות ביה"ס מ- א' עד ח'.

 

לאחר דיון פורה בנושא בו דובר על הרווח והפסד בפיצול כתות  מבחינה חברתית , מורים, תשלומי הורים הוחלט להביא לועדת חינוך שתי חלופות. כאשר תפיסת בית הספר היא כי מומלץ שיהיו קבוצות למידה קטנות במידה והדבר מתאפשר מתקן בית הספר.

 

להלן שתי החלופות שהוצעו:

1.      כתות א'-ג'- שתי כתות אם תקניות המפוצלות בכל המקצועות לשלוש קבוצות למידה.

      השאיפה היא שילמדו את כל המקצועות בקבוצות של לא יותר מ- 30 תלמידים.

כתות ד'-ח' - כיתות תקניות בלבד על פי תקן משרד החינוך אך מעל 32 תלמידים בכיתה תחולק השכבה לשלוש קבוצות למידה במקצועות היסוד – אנגלית, מתמטיקה ושפה.

    

2.      כיתות א'-ג' נשארים בשתי כיתות אם תקניות ויחולקו לשלוש קבוצות למידה רק ב-20 שעות שבועיות

מתוך סל השעות אותם אמורים ללמוד.

הפיצול יעשה בעזרת תמיכה מהמועצה ושעות תל"ן מתשלומי ההורים.

      כיתות ד'-ח' - יפוצלו במקצועות היסוד אנגלית מתמטיקה ושפה.

הפיצול יעשה במידה ותקן בית הספר יאפשר זאת יחד עם שעות תגבור מהמועצה ושעות תל"ן מתשלומי הורים.

 

 

הערות:

בכל מקרה כל פתרון יעמוד במסגרת חוקית.

תגבור שעות מועצה לשנה"ל תש"ע על פי מתכונת תשס"ט -  40 ש"ש.

הפעלת תל"ן לכל כיתות ביה"ס מ-א' עד ח' – סה"כ 3 ש"ש לילד.

 


נספח מספר 3

סיכום ישיבת הועדה לקביעת תקן להנחות בתשלומי הורים לבית הספר היסודי

 

מטרת הפגישה: קביעת מדיניות לגבי ועדת הנחות תשלומי הורים.

נוכחים: אורי נצר, שייקה בילו, אלון גרנות, אהובה פוקס

הנחות יסוד:

בהגדרת הזכאים להנחה בתשלומי הורים ותל"ן (רשות) נכללים:

 1. מקרי רווחה המוכרים ע"י מחלקת הרווחה במועצה.
 2. משפחות שנקלעו למצב מיוחד.
 3. בקשות אישיות מיוחדות.
 4. משפחות שלהן מספר ילדים בביה"ס.

 

נוהל בקשת הנחות

א.      הנחות על תשלומי הורים בבית הספר כולל תל"ן יקבעו ויינתנו רק על ידי ועדה המורכבת מיועצת בית הספר, עובדת הרווחה ומנהלת בית הספר ועל בסיס פניה מנומקת בכתב בלבד.

ב.      למען הסר כל ספק כל ההנחות הן אך ורק על תשלומי הרשות והתל"ן.

ג.       רווחה- במידה והבקשה להנחה היא מטעמי רווחה- תועבר הבקשה לבחינה והמלצת מחלקת הרווחה במועצה.

ד.      בקשות מיוחדות – יבדקו לגופן.

ה.      מספר ילדים בבית הספר:

1.      תאומים או שני ילדים בכתות א'-ו' כולל -                      אין הנחה.

2.      שלישיה או שלושה ילדים בכתות א'-ו' כולל -                 אין הנחה.

3.      ארבעה ילדים ומעלה בכתות א'-ח' כולל -                      5% הנחה. *

4.      שני ילדים בכתות ז'-ח' כולל -                                    5% הנחה. *

5.      שלושה ילדים בכתות ז'-ח' כולל -                               10% הנחה. **

*          בגין עלות גבוהה של תשלומי הורים בשכבות ז'ו-ח'

**        בגין מספר ילדים גבוה ועלות גבוהה של תשלומי הורים בשכבות ז'ו-ח'

 

ו.       משפחות חד הוריות - הנחה תינתן על פי מצב כלכלי בלבד.

ז.       כל ישיבת ועדת הנחות תתועד בפרוטוקול ותופץ לנוגעים בדבר.

 

במידה וקיימת אי הסכמה של ההורים לגבי החלטת הועדה ניתן לפנות לועדת ערר המורכבת ממנהל מחלקת החינוך, נציגת הרווחה, מנהלת בית הספר.

הערה: בכל מקרה לא תינתן הנחה של יותר מ- 30% מתשלומי הרשות והתל"ן בלבד.

המלצה:  לאמץ את הנוהל גם לתשלומי ההורים בגני הילדים במועצה על פי המפתח המומלץ בסעיף ה' ס"ק 1-5.

נספח מספר 4

סיכום ישיבת הועדה לאירוע סיום שכבת ח' – אירוע קהילתי גן –רוה

מטרת הפגישה: קביעת מדיניות לגבי הפקת אירוע סיום שנה כיתות ח' כאירוע קהילתי

נוכחים: אהובה פוקס, אורלין נציה, רחלי בן משה, יונה יונגר, נאור דהאן, עמיר יפת, אורי נצר, שייקה בילו, אלון גרנות.

א. האירוע יהיה קהילתי - בהסכמת וועד ההורים של השכבה, הנהלת ביה"ס והמועצה

ב. תקצוב וחלוקת אחריות לטובת האירוע:

 

1)     תקצוב:

האירוע יתוקצב באמצעות מספר גופים מממנים:

 • המועצה האזורית (מותנה באישור ראש המועצה)
 • תשלום חד פעמי של 150-180 ₪ שישולם ע"י הורי תלמידי השכבה. הסכום המדויק יקבע סופית לאחר בדיקת יתרות בקופת השכבה לאחר ניכוי הוצאות פעילויות תרבות ואחרות שנעשו במהלך השנה.
 • תשלומי הורים ששולמו ונמצאים בתקציב ביה"ס ומיועדים למסיבת הסיום עבור הפקת תמונות, צילום וספר המחזור.

 

2)     חלוקת אחריות:

 • הקמת הבמה, אבטחת האירוע, סידורי חניה, ביטוח, חיבורי חשמל, הזמנת אמבולנס, הזמנת כיסאות, הסעות תלמידים וכיו"ב - מנהל מחלקת החינוך יחד עם עובדי המועצה הרלוונטיים.
 • הפקת האירוע + תאורה + הגברה + כוריאוגרפיה + הקלטות + צילום ותיעוד האירוע ועבודת הכנה עם כל התלמידים במשך כ- שלושה חודשים , שעות כמה שדרוש , ועד ליום האירוע - דהן נאור (מפיק האירוע ).
 • אחריות על איסוף וגביית התשלומים מההורים עבור החלק הקהילתי והעברתו למועצה - וועד ההורים של השכבה ולא יאוחר מ- 1 יוני 2009 וזאת ב- 100% גבייה.
 • קידום וחתימה על ההסכם עם המפיק וטיפול מול ראש המועצה והגזברות – מנהל מחלקת החינוך.
 • בקרה על תכני ואופי המופע, מעורבות כל תלמידי השכבה, ביצוע של המפיק על פי המסוכם אתו , העברת הערות להסכם ההפקה, פרסום האירוע והזמנות להורים, מהלך האירוע וסדר הדוברים והמברכים,  אשור סופי לקיום המופע ברמה הנאותה והנחייתו, טיפול ומעורבות בהתנהגות התלמידים בכל מהלך ההכנות, ההקלטות והחזרות - אחריות מנהלת ביה"ס.
 •  שילוב השתתפות להקת המחול של המועצה, חברי מועדון הזמר, נציגי קהילה אחרים -  מנהל מחלקת החינוך יחד עם מנהל מחלקת תרבות, נוער וספורט ומנהלת ביה"ס.

 

לתשומת ליבכם!!!

ישיבת  כל בעלי התפקידים הקשורים להפקת האירוע מהנהלת ביה"ס, מהמועצה האזורית ומנציגי ההורים והקהילה תתקיים ביום א' 17 מאי בשעה  08:00 בביה"ס.


נספח מספר 5

למידה משולבת מחשב – פורטל חינוכי

כללי:

ישנו ענף שלם של למידה משולבת מחשב, הנקרא לומדה או לומדות,  אלו הן תוכנות מחשב המסופקות כיום לרוב על גבי תקליטור או נמצאות במרחב האינטרנט,  הלומדות מיועדות לרוב לתלמיד בודד, כלומר מול כל מחשב אישי או |עמדת מחשב יושב תלמיד אחד בכיתה המיועדת לכך או לחילופין משתמש במחשב נייד בשטח ביה"ס. לחילופין ניתן לקיים את תהליך הלמידה בבית הלומד תוך כדי התקדמות בקצב אישי.

 

מטרה:

בשימוש במחשוב, לצורכי לימוד, ניכרים היתרונות הבאים:

·                  יכולת התאמה אישית לצרכים ולקצב הלימוד של כל תלמיד בנפרד.

·                  אפשרות הלימוד גם בבית התלמיד או אפילו במקום עבודתו.

·                  שעות הלימוד גמישות, ואינן מוגבלות לשעות עבודה של מורה.

·                  למחשב יש "סבלנות" אין-סופית, מה שלא מאפיין מורה אנושי.

·                  קיבולת גבוהה לחומר הלימוד.

·                  אפשרות שילוב מקורות לימוד "חיצוניים" זמינים דרך האינטרנט.

·                  גמישות בהפעלה, תוך אפשרות למעבר מהיר בין מקורות שונים ונושאים שונים

 

שיטה:

על מנת להשיג את המטרות שהוגדרו ניתן להשתמש במספר שיטות הוראה כגון לימוד באמצעות לומדות, לימוד באמצעות האינטרנט או לימוד משולב לומדה, אינטרנט, שימוש בפורטל חינוכי.

סגנונות ההוראה המתוקשבת ברשת האינטרנט נחלקת לחמישה סגנונות עיקריים

·        סגנון הספרייה הווירטואלי: אתר המהווה בעיקר מקום להצגת מקורות מידע, מקורות המידע יכולים להימצא ברשת, אבל ניתן להפנות גם למקורות מידע שאינם ברשת, רק מידע עצמאי מועט מוצג באתר כזה.

·        סגנון ספר/חוברת הלימוד: אתר המחליף ספר או חוברת לימוד מודפסים, מהווה בעיקר מקום להפצת חומרי למידה הייחודיים לקורס. בנוסף לתכני הספר יכולים להופיע הודעות מהמורה לתלמידים, סילבוס,דרישות הקורס וביבליוגרפיה, וקובצי עזר כמו מצגות, קטעי ווידאו, רשימת התלמידים, דוגמאות למבחנים מהעבר, פתרון מבחנים שנעשו ועוד.

·        סגנון אינטראקטיבי: סביבת למידה המכילה בעיקר פעילויות ומשימות מתוקשבות וכן חומרי הוראה המוצגים במגוון אפשרויות אינטראקטיביות, תוך הנחיה ומתן משוב מצד המורה.

·        סגנון התקשורת: המשקל העיקרי הוא על צורות תקשורת בין התלמידים למורה, ובינם לבין עצמם. המורה נמצא בתקשורת כתובה מתמדת עם התלמידים, באמצעות דואר אלקטרוני, פורום או צ'אט, נותן משוב לעתים קרובות.

·        בית הספר הווירטואלי: משלב בתוכו את כל הסגנונות, הן חומרי למידה מקוריים, הן הפניה למקורות מידע, הן כלים המאפשרים תקשורת עם המורה ולמידה שיתופית בין הלומדים לבין עצמם הן כלים המאפשרים אימון, תרגול ומשוב.

הצעה להקמת פורטל חינוכי מועצתי באינטרנט של המועצה האזורית גן רוה

 

כללי:

ידוע לכולם היום כי השימוש במחשב כשלעצמו, מתקדם ככל שיהיה, איננו בשורה חדשה ובטח לא בתחום החינוך. המחשב, במידה ויהפוך למטרה, לא רק שלא יקדם את מטרות החינוך, אלא, יש חשש סביר, שאף ירחיק אותנו מהן. המחשב, על שימושיו המגוונים, בשום פנים ואופן, לא בא להחליף את המורה. למורה מקצועי ונלהב אין מתחרה. הפורטל החינוכי המועצתי שיוקם ייתן בידינו כלים נוספים להשגת מטרות ערכיות, השבחת תהליכי ההוראה והחינוך ושינוי תרבותי.

אנו נפעל להפוך את הפורטל לכלי שיסייע בפיתוח תלמידים אינטלקטואלים, ערכיים ומשכילים, שמתאפיינים במחשבה רחבת אופקים, ביקורתית, שקול דעת, חוש מידה וסדר קדימות ערכי. כל זאת בהתאם לחזות החינוכי המועצתי.

במידה שהציפיות שאנו תולים בשינוי תרבות ההוראה והלמידה יתגשמו והפורטל הערכי חינוכי יביא את המידע והידע לחדרי הכתה ולבתי התלמידים, יגוון את דרכי ההוראה, יאפשר מגוון של קהילות לומדות ויעצים גם את ההישגים הלימודיים.

מטרות:

1.      שינוי תרבות ארגונית במערכת החינוכית

2.      קידום הישגים לימודיים

3.      יצירת ערוצי תקשורת   חדשים עם קהילות שונות.

שיטה:

המערכת תאפשר את השגת כל המטרות והיעדים באמצעות הפעילויות הבאות:

1.      הרחבת זמן הלמידה והתרגול מחוץ לכותלי הכתה

2.      מאגרי מידע לשימוש התלמידים והמורים

3.      שיעורי עזר ברשת עם מורה מומחה מבית הספר

4.      חזרה ושינון בבית של החומר שנלמד בכתה והשלמת פערי ידע

5.      מאגר מבחנים

6.      ערוצי תקשורת בין ההורים לצוות ביה"ס

7.      פיתוח קהילות של תלמידים ומוריהם סביב תחומי הדעת השונים

8.      קשרים עם מומחי תוכן מחוץ למערכת

9.      נגישות ושקיפות של האזרחים לפעילויות מחלקת החינוך, התרבות, הנוער והספורט במועצה

10.   מעורבות של הנהגות תלמידים, מועצת תלמידים, תנועת הנוער במועצה

 

אתרים לדוגמה של פורטלים חינוכיים ישובים ומאמר בנושא:

http://muni.tik-tak.co.il/subweb/web/index.asp?codeclient=811&codesubweb=6156

http://www.herzliya.k12.il/Herzliya/Portal

http://www.testariel.022.co.il/BRPortal/br/P100.jsp

http://avrumrotem.com/avrum-S/more_mkuvan/portalNew.htm

 

 

 

 

 

 

 

 

מונה:


 


 

 

  

 


הודעות אחרונות מהפורומים

לייבסיטי - בניית אתרים