קהילת המועצה האזורית גן רוה

 אירוס, בית-חנן, בית-עובד, גאליה, גן-שורק,
  כפר-הנגיד, מחנה הילה, נטעים, כפר הנוער עיינות ופלמחים
קישורים לכיתות השונות  |  חדשות מהמועצה  |  חושבים חינוך בגן רוה  |  פורום כללי גן רוה  |  index.ganrave.com  |  יזמות ופיתוח במרחב הכפרי  |  
תאריך ושעה
 

בניית אתרים

 

 

 

להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 שלחמצע אריאל עשירי

דף הבית >> הבחירות >> אריאל עשירי >> מצע אריאל עשירי

 

 

 

 

  

חינוך

בית הספר היסודי בעיינות –

יש לאמץ את המצגת בנושא פרויקט חינוכי רב שנתי  שהופצה להורים, נעשתה שם עבודה הכנה רצינית, טובה מאד למערכת חינוך השואפת למצוינות, תמיד אפשר להמשיך ולשפר אבל יש צורך מיידי לממש את הכל ומה שיותר מהר.

תנאי ראשון למימוש הוא פיסי, כיתות  בגודל מקסימלי של 32 תלמידים. הבעיה הראשונית היא בנית הכיתות. כל נושא הבניה, תוספת הכיתות וחדרי הספח, הפסקת השימוש  במבנים היבילים , הינם באחריות המועצה האזורית  כולל מקורות כספיים לבצעם.  

דוגמא  לפתרון כספי מוצע לבניה  (שלא בהכרח נזדקק לו מכיוון שמטבעם של דברים  בידי את כלל הנתונים הכספיים של המועצה האזורית ), היא בנית כיתות חדשות בשיטת  B.O.T  זאת שיטה כלכלית המובססת על כך כי הקבלן הבונה מממן את כל עלות הבניה מקבל שכר דירה על פי הסכם  שנקבע מראש, למשך השנים שנקבעו מראש , מבצע אחזקה שוטפת , לבסוף המבנה עובר למועצה. בשיטה זאת נבנה כביש 431 (צומת עין הקורא הוא חלק ממנו ) לכן אין סיבה שלא ננסה ללממש פיתוח תשתית חינוכית בצורה זאת . ברור שישנן גם כל  האפשריות המקובלות, תקציבי משרד החינוך, מפעל הפיס,  מהיטלי הפיתוח שהמועצה גובה (בחלקה היחסי של המועצה).

עלי לחזור ולהדגיש אלו הם הדרכים שאשאף לממש את הנושא שאני מסכים ומתחייב לו– אך בטרם אחל במלאכה אחזור להורים לקבל את הסכמתם המירבית.

בנושא גבית הכספים מההורים לנושא תל"ן , אחפש כל דרך חוקית לבצע זאת באמצעות המועצה  ולא ע"י ההורים.

דוגמא – לא בהכרח שתופעל היא "עמותת הורים" יש מספיק דוגמאות במדינה במקומות אחרים.

כיום התוכנית מופעלת חלקית (תיגבור באנגלית ומטמטיקה) ,תחילת הפעלת התוכנית המלאה היא שנת הלימודים תש"ע.  

בית ספר תיכון

בכוונתי להקים בית ספר תיכון אזורי שלנו בשטח המועצה האזורית . בשנים הקרובות האוכלוסיה תגדל  ב 25%  לערך באוכלוסיה, בשנתון יהיו כ 120-100  ילדים/נערים. זה מצב שיאפשר לנו להקים בית ספר תיכון ברמה גבוהה .

בית ספר זה ישאף למצוינות אך גם יתאים עצמו לצרכי הלימודים של כלל הילדים. בית הספר יוקם בשיטה הכלכלית של בית הספר התיכון בגבעת ברנר, שהוא בפועל בית ספר תיכון פרטי, של מספר מועצות אזוריות ובכך יקנה להורים שליטה טובה מאד בתכנים וברמת הלימודים.

באם פיתוח הישוב אירוס הרחבה של בית עובד , הרחבת פלמחים ואני תקווה שגם בבית חנן יתקדמו כמצופה בית הספר הזה עתיד לקום בשנת הלימודים תשע"ב (2011-2012 ).

שוב אחזור ואמר הכל לאחר בדיקה וקבלת הסכם התושבים במועצה.

פרנסת תושבי האזור

פרנסת תושבי האזור מגוונת , החלק הותיק יותר התפרנס מחקלאות , עקב משבר כללי בחקלאות, הקטנת מיכסות מים חלק מבעלי הנחלות הסב מבנים ששימשו בעבר לצרכי חקלאות לצרכים אחרים.

אין לי כל כוונה לפגוע בפרנסה זאת. יתרה מכך אעשה הכל להגן עליהם שאיש לא יפגע בפרנסתם.במקרים בהם לא כל האישורים לנושא נמצאים בידם , אחפש כל דרך חוקית רק לסייע להם. אינני רוצה מצב במועצה בו תושבים לא ישנים בלילה , כי הם חוששים מהרשות בבוקר.

אשאף לפתח תעשיות "ירוקות" (שאינן מזהמות) בשטח המועצה.

ישובי המועצה האזורית הינן אגודות מים עצמאיות הפועלות מול נציבות המים. בכונתי להניח צינור שיוביל מים מטוהרים מהשפד"ן וממתקן יבנה החדש , לטובת כל ישובי המועצה, כאשר כל זכויות המים ישארו שלהם.המועצה שלנו מתברכת בשומורת טבע נפלאות- בכוונתי לפתח את שמורת נחל ראובן לכל אורכה בשטח המועצה, כולל שבילי תיור ואופנים, שיביא להגברת נושא התיירות אצלנו ולפרנסה מתיירות.

פינוי מפגעים

שטח המועצה כולל גם שטחים נרחבים שאינם בתחום הישובים, חלקם מוזנחים ונמצאים בהם מטרדים רבים, ליכלוך מיכלי ענק זרוקים בשטח, חוות ועסקים לא חוקים כאלו ואחרים .

בכונתי לטפל בנגעים אלו ולהחזיר לטבע את יופיו ואייכותו.

אירוס

קיימות אי הבהרות חוקיות לגבי מעמדו, ישוב עצמאי, הרחבת בית עובד שכונה בגן רווה.

בכוננתי לעשות הכל שאירוס יהיה ישוב קהילתי עצמאי כמו כל ישובי המועצה, בגבולות מונציפלאים ברורים , בשטח המועצה האזורית גן-רווה, שיבנה בדיוק בהתאם לכל תקנה מחייבת. שיחיה בשלום ביחסי שכנות טובה עם שאר הישובים במועצה.

היטלי פיתוח

נשאלתי בפורום זה מה עמדתי ?

הטלי הפיתוח יוחזרו לישובים בחלקם היחסי על פי חוק. הם ישמשו לפיתוח הישוב החלק שישאר במועצה ישמש לפיתוח מתקנים ותשתיות לשימוש כלל תושבי המועצה.

חוף הים

חוף הים שלנו בסכנה, הוא עשוי להלקח מאתו לאיגוד ערים מהלך המובל ע"י ראשי ערים מסביבינו בראשות עירית נס ציונה. נוכיח לציבור במדינת ישראל כי אנו תושבי גן-רווה מסוגלים לשמור עליו.

הנושא כיום בטיפול מבקר המדינה- אפעל בכל דרך חוקית לשמור על החוף, לפתחו בצורה הנכונה ביותר שיכולה לשמר את המצב הטבעי שלו  לשמירה על יופיו, צמחיו, בעלי החיים והעתיקות  ולשימוש הציבור הרחב– לבטח נמצא אדריכל נוף מתאים לנושא.

אפעל בכל דרך חוקית להחזיר את 100% החוף לשליטת הציבור, תב"ע 236 (חוף הים בפלמחים) המפרטת את פיתוח חוף הים קובעת כ 90% ממנו יהיה לטובת הציבור, בפועל מ.מ.י. החכיר 20.5% ממנו ליזם פרטי.  

סיכום

כל הנושאים הללו הם פירוט יתר של סדר היום הציבורי שלי, שהצעתי לכם תושבי גן רווה ומפורט

באתר הינטרנט שלי www.arielashiri.org.il

 

 

 

 

 

 

מונה:


 


 

 

  

 


הודעות אחרונות מהפורומים

לייבסיטי - בניית אתרים